Ti „kluci“ jako byli Modrý, Bubník, Konopásek a další, byli na ledě schopni porazit každého, patřili k nejlepším na světě. Jako u dalších nepohodlných to komunistům bylo jedno. K dalším zločinům přidali zločin hokejový. Nesmíme na to zapomínat.

Miloš Vystrčil,
předseda Senátu PČR

Ze dne na den přišli o nejkrásnější hru, kterou tolik milovali a nedokázali si bez ní život představit. Je třeba si tuto slavnou a zároveň ztracenou hokejovou generaci navždy připomínat.

Dominik Hašek,
člen Síně slávy, vítěz ankety Nejlepší český hokejista 20. století

Jejich příběh se stal předlohou pro filmové plátno, kam dávno patří.

Tomáš Bouška,
zakladatel spolku Političtí vězni.cz

Miláčci národa měli být navždy zapomenuti a vymazáni z historie. Tři největší hvězdy ale měly zvláštní osud … Je to podobenství lidskosti, hrdosti a přátelství vyzkoušené ledem i ohněm.

Jan Hřebejk,
režisér, 3x Český lev, nominace na Oscara za cizojazyčný film

Mé osobní poděkování patří všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zasazují a podporují vznik filmu o mém tatínkovi a jeho kamarádech – spoluhráčích. Měl jsem tu čest většinu z nich osobně poznat a vím, že i přes hrůzy, které prožili, byli plni humoru, životního elánu a vzájemného přátelství až do smrti. Tento film vzdává holt úžasné generaci prvních československých hokejových mistrů světa a je jejich připomínkou.

Gustav Bubník ml.